Размер шрифта
A- A+
Межбуквенное растояние
Цвет сайта
A A A A
Изоображения
Дополнительно

ШЕСТОЙ ШКОЛЬНЫЙ ДЕНЬ

ПЛАН

ідэалагічнай і выхаваўчай работы  ў шосты школьны дзень

на  2020—2021 навучальны год

 

п/п

 

Назва мерапрыемстваў

Удзельнікі

Дата

правя-дзення

Час

правя-дзення

Адказныя

1

Літаратурна-пазнаваўчая віктарына“Дзень беларускай пісьменнасці”

Гульнявая праграма “Ведай правілы дарожнага руху”

7-9 кл.

 

 

4-6 кл.

05.09

11.00

 

 

10.00

Педагог-арганізатар

 

Кл. кіраўнікі

2

Дзень здароўя “Дзень бегуна”. Восеньскі легкаатлетычны крос

Гульня “БРПА – тэрыторыя дзяцінства”да 30-годдзя з дна нараджэння

1-10 кл.

 

4-6 кл.

 

12.09

10.00

 

11.00

 

 

Болбат І.У.

Кл. кіраўнікі

Педагог-арганізатар

3

Працоўны дэсант  па добраўпарадкаванню тэрыторыі вакол школы  “Чысціня ў маім двары”. 

Конкурсна-гульнявая праграма “Піянер-усім дзецям прыклад”

2-10 кл.

 

 

 

5-7 кл.

19.09

10.00

 

 

 

11.00

Педагог-арганізатар

 

 

Дрыга А.А.

Катусева Н.А.

4

Круглы стол “Асновы бяспекі ў сетцы Інтэрнэт”

Спартыўна-турыстычнае свята”Зарнічка”

Акцыя  “Чысты  школьны двор”

5-9 кл.

 

3-10 кл.

26.09

10.00

 

11.00

Васількова М.Р.

Жарыкава І.Г.

Жарыкаў Д.С

Болбат І.У.

Кл. кіраўнікі

 

5

 Святочная праграма, прысвечаная Дню настаўніка:  “Свята мудрасці, ведаў,працы!”

1-10 кл.

 

 

03.10

10.00

 

 

Педагог-арганізатар

Кл. кіраўнікі

6

Дзень здароўя  “У здаровым целе-здаровы дух! ”

Валанцёрская акцыя “Робім добрыя справы”. Аказанне дапамогі састарэлым Віншавальная паштоўка

 “Мілай матулі”  

3-10 кл.

 

5-10 кл.

10.10

10.00

 

11.00

 

 

Болбат І.У.

Міхаленка Н.Б.

Педагог-арганізатар

 

Класныя кіраўнікі

7

Дыялог  “Шкодныя звычкі і іх уплыў на здароўе падлеткаў”

Гульнёвая праграма “Марафон прафесій”

5-10 кл.

17.10

10.00

Коршунава Н.А.

Давыдзенка В.А

8

Акцыя “Моладзь за небяспеку”

(Прагляд відэафільмаў) Конкурс чытальнікаў “Мой любімы верш на роднай мове”

2-8 кл.

24.10

10.00

Дрыга А.А.

Катусева Н.А.

9

“Бяспечныя  канікулы”

КТС”Свята восені -2020”

5-10 кл.

31.10

10.00

Педагог-арганіз.

класныя кіраўн.

10

Дзень здароўя “Вясёлыя старты”.

Відэафільм”Мода  на  здароўе”

2-10 кл.

14.11

10.00

Болбат І.У.

Бандарэнка І.У.

Кл. кіраўнікі

11

Сямейная ярмарка “Сэрца на далоні”,прысвечаная Сусветнаму дню дзіцяці

Гульня ”Акцябратам  аб  акцябратах”

2-9 кл.

 

 

2-5 кл.

21.11

10.00

 

 

11.00

Васількова М.Р.

Жарыкава І.Г.

 

Педагог-арганізатар

12

Інтэлектуальная  гульня

 “СНІД–смяротная  пагроза” (да дня  прафілактыкі СНІДу)

Інфармацыйны  трэнінг “Курыць альбо не курыць? Выбар за табой”

5-10 кл.

28.11

10.00

 

 

11.00

Коршунава Н.А.

Давыдзенка В.А

13

Гульня па станцыях “Свет бяспечнай жыццядзейнасці”. “Дзеці XXI веку”(цікавыя  факты  аб  інтэрнэце, спасылкі на цікавыя  інтэрнет-рэсурсы )

3-6 кл.

 

5-8 кл.

05.12

10.30

Дрыга А.А.

Катусева Н.А.

14

Спартыўнае свята “Вясёлыя алімпійскія гульні”

 

1-10 кл.

12.12

10.00

Болбат І.У.

Міхаленка Н.Б.

Кл. кіраўнікі

15

Акцыя “Спяшайцеся рабіць добрыя справы”.

Выраб навагодніх падарункаў для састарэлых.

Выпуск  буклетаў “Як пазбавіцца  ад курэння?”

2-8 кл.

19.12

11.00

Васількова М.Р.

Жарыкава І.Г.

16

Дзень здароўя «Снежны снайпер»

Спартыўныя гульні «Смелыяі вынослівыя» (да  дня Выратавальніка Беларусі)

1-10 кл.

09.01

10.00

Болбат І.У.

Кл. кіраўнікі

17

Квест “Я ганаруся, што я з Беларусі!”

Кіналекторый «Вірусныяінфекцыі чалавека»

5-9 кл.

16.01

10.00

Коршунава Н.А.

Давыдзенка В.А

 

18

Завочная вандроўка”Нацыянальныя  паркі  РБ”.

 Фотавыстава “Мая родная старонка”.

 

23.01

10.00

Дрыга А.А.

Катусева Н.А.

19

Калаж “Мая малая радзіма”.

Турнір знаўцаў “Мая прыгожая Беларусь”

2-8 кл.

30.01

10.00

Васількова М.Р.

Жарыкава І.Г.

20

Піянерскі збор «Агеньчык памяці» (да Дня юнага героя-антыфашыста)

Вечар сустрэчы выпускнікоў

“ Успаміны даўніх гадоў “

5-7 кл.

 

 

9,10 кл.

06.02

10.00

 

 

15.00

Педагог-арганізатар

 

Кл. кіраўнікі

21

Спартыўнае свята

«А ну-ка, хлопцы!»

2-10 кл.

 

13.02

10.00

 

Болбат І.У.

Бандарэнка І.У.

Кл. кіраўнікі

22

Гадзіна роздуму «Салдат вайны не выбірае» (Да Дня памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў)

8-10 кл.

20.02

10.00

Коршунава Н.А.

Давыдзенка В.А

 

23

Інтэлектуальна-краязнаўчая гульня “Зямля бацькоў – мая зямля”

Круглы стол “Мой выбар – здаровы лад жыцця”

5-8кл.

27.02

10.00

 

 

11.00

Дрыга А.А.

Катусева Н.А.

24

Святочная праграма «Цеплыня нашых сэрцаў!”

 

1-10 кл.

06.03

10.00

Педагог-арганізатар

Кл. кіраўнікі

25

Спартландыя

«Быстрэй. Вышэй.Мацней »

 

1-10 кл.

 

13.03

10.00

 

 

Болбат І.У.

Міхаленка Н.Б.

Кл. кіраўнікі

26

Вусны часопіс “Скажы наркотыкам НЕ”. Інтэлектуальная гульня “Эрудыт”

5-7 кл.

 

8-10 кл.

 

20.03

10.00

 

11.00

Васількова М.Р.

Жарыкава І.Г.

27

Экскурсія ў базавую гаспадарку “Прафесіі роднай вёскі”

Віртуальная экскурсія ў Нацыянальную бібліятэку Рэспублікі Беларусь

7-9 кл.

 

 

2-6 кл.

 

27.03

10.00

 

 

11.00

Коршунава Н.А.

Давыдзенка В.А

 

Педагог-арганізатар

 

28

«Дзень здароўя»

Вясенні легкоатлетычны крос

2-10 кл.

10.04

10.00

 Болбат І.У.

 Бандарэнка І.У.

29

Вусны часопіс “Кніга – невычэрпная крыніца ведаў”

Гульня “На крок бліжэй да чыстай планеты”

5-10 кл.

17.04

10.00

 

11.00

Дрыга А.А.

Катусева Н.А.

Бібліятэкар

30

Вусны  часопіс«Аварыя на Чарнобыльскай АЭС».

 Прагляд фільма «Чарнобыльская трагедыя»

Час творчасці «Самадзелкін»

 

2-9 кл.

24.04

10.00

Педагог-арганізатар

Васількова М.Р.

Жарыкава І.Г.

31

Валанцёрская акцыя “Робім добрыя справы”. Аказанне дапамогі ветэрану Вялікай Айчыннай вайны

2- 10 кл.

08.05

10.00

Педагог-арганізатар

Кл. кіраўнікі

 

32

Паход у лес з элементаміарыентавання“Пазнаём і ведаем!”.

Спартыўныя гульні «Мы –  турысты!»

1-10 кл.

15.05

10.00

Бандарэнка І.У.

Міхаленка Н.Б

Болбат І.У.

33

Экалагічная  гульня «Захаваем планету».

Дыспут “Плануем сваю будучыню”.

2-10 кл.

22.05

10.00

Коршунава Н.А.

Давыдзенка В.А

 

34

Квэст-гульня “Вялікае падарожжа па Беларусі”

1-10 кл.

29.05

10.00

Педагог-арганізатар

Класныя кіраўнікі

Разделы сайта